Cechy dobrej drukarni | ADVMEDIA

niezawodna drukarnia

Wielu przedsiębiorców podczas wykonywania swojej działalności musi korzystać z usług drukarni. Większość z nich potwierdza, że zaufana, dobra drukarnia to prawdziwy skarb. Czasami to właśnie od niej zależy sukces jakiegoś przedsięwzięcia. Czym powinna cechować się dobra drukarnia?

Jakość przede wszystkim

Dobra drukarnia doskonale rozumie czym jest jakość wydruku. Dba o to, aby każda kopia wyglądała perfekcyjnie. Jeśli na wydrukach pojawią się jakieś skazy z powodu problemów z drukarką czy ploterem, powinna niezwłocznie wykonać drugą, poprawioną serię. Dobra drukarnia krytycznie i fachowo ocenia swoje wydruki, nie próbuje mydlić klientowi oczu. Każde zlecenie traktuje z pełnym profesjonalizmem, nieważne, czy jest to kilkaset banerów czy proste blueback. Jeśli widzi błąd w pliku do druku, natychmiast zgłasza go klientowi lub pyta, czy jest ona zamierzony.

Cena

Cena oczywiście gra ogromną rolę, zwłaszcza w przypadku stałej współpracy. Tania drukarnia ma klientów tylko wtedy, jeśli nie oszczędza na jakości wydruków, ale znajduje sprytne rozwiązania pozwalające na ograniczenie kosztów produkcji. Jeśli istnieje na rynku ponad dekadę oznacza to, że doskonale rozumie, że niska cena nie może być kamuflażem dla słabych usług.

Terminowość

Dobra drukarnia to drukarnia terminowa. W przypadku niektórych zleceń to właśnie czas ma kluczowe znaczenie. Zaufana drukarnia nie przyjmie zlecenia jeśli wie, że nie zdąży z jego realizacją na czas. Doświadczone drukarnie często są w stanie wesprzeć klienta nawet w sytuacjach niestandardowych, gdy druk musi być wykonany dosłownie w ostatniej chwili. Wielu przedsiębiorców twierdzi także, że bardzo cenią sobie chęć pomocy ze strony drukarni nawet wtedy, gdy nie jest w stanie ona zrealizować jakiegoś zadania. Dobre drukarnie przedyskutują z klientem problem i wspólnie z nim poszukają najlepszego sposobu na jego rozwiązanie.