Jak powinna wyglądać profesjonalna ale ciekawa wizytówka

profesjonalna wizytówka

Profesjonalne wizytówki są ważnymi narzędziami w biznesie. Chociaż wydawać by się mogło, że w dobie smartfonów i tabletów skontaktowanie się z jakąś firmą nie jest problemem, czasami kluczowe jest to, z kim dokładnie w danej firmie chcemy porozmawiać. Wizytówki wymieniane między uczestnikami spotkania biznesowego czy branżowej konferencji czasami mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanym momencie. To działa w dwie strony: wręczając naszą wizytówkę wielu osobom mamy większe szanse na to, że ktoś odezwie się bezpośrednio do nas celem ubicia intratnego interesu.

Wizytówkowe must-have

Wizytówka musi zawierać dokładne dane kontaktowe. Powinny się na niej znaleźć imię i nazwisko, oraz stanowisko danej osoby. Obowiązkowo należy podać nazwę i adres firmy, oraz telefony do posiadacza wizytówki: numer na jego biurko, numer komórki oraz numer faksu. W dzisiejszych czasach wizytówka musi zawierać adres e-mail, miło widziany jest także adres www strony firmowej. Dobrą praktyką jest też umieszczanie na wizytówce numerów NIP i REGON. Wymienione dane teleadresowe są absolutnym minimum na każdej wizytówce.

Wizytówka niezwykła

Bardziej dopracowane wizytówki posiadają logotypy firm lub ciekawe grafiki. Jednak firmy starają się, aby ich wizytówki były naprawdę wyjątkowe, zapadały w pamięć i dały się łatwo znaleźć w wizytowniku. Pomysł musi być jednak bardzo wyważony. Wizytówka prawnika czy notariusza powinna być prosta i elegancka, by oddawać powagę tych branż. Jednak wizytówki innych firm mogą być naprawdę ciekawe. Mogą być jakimś przedmiotem, np. pedrivem w przypadku firmy z branży IT, lub otwieraczem do piwa – w przypadku browaru. Jednak najlepiej sprawdzają się wizytówki w klasycznym rozmiarze, gdyż łatwo przechowywać je wraz z innymi. Część firm decyduje się nadrukować na nich swoje dane tak, by wizytówkę trzeba było trzymać w ręce pionowo. Jeszcze inne stawiają na wizytówki otwierane jak książka. Niektóre z nich, mimo „zwykłej” formy da się rozłożyć tak, by przypominały jakiś kształt. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć wizytówkę, która będzie małym dziełem sztuki cieszącym oczy.