Jak sprawić, by sklep wyglądał nowocześnie: oklejanie witryn

oklejanie witryn

Właściciele sklepów zastanawiają się czasem, w jaki sposób mogą przyciągnąć więcej klientów. Oczywiście nic nie zastąpi bogatego asortymentu i fachowej obsługi, jednak istnieje jeszcze kilka pomysłów na to, co zrobić, by dany lokal handlowy wydawał się bardziej atrakcyjny. Jednym z nich jest profesjonalne oklejanie witryn sklepowych. Jakie są korzyści pochodzące z takiego rozwiązania?

Elegancki wygląd witryny świadczy o profesjonalizmie firmy

Przede wszystkim sklep z profesjonalnie oklejonymi witrynami wygląda schludnie i elegancko. Czasy szarych, ponurych sklepów dawno już minęły. Plakaty w oknach, informujące o aktualnych promocjach, nie są wystarczająco atrakcyjne, by skusić współczesnych klientów. Sklepy, które chcą wyglądać kusząco, powinny mieć ciekawie oklejone witryny, które nieco zasłonią nieatrakcyjne wizualnie tyły regałów sklepowych. Dobrze oznakowany sklep od razu rzuca się w oczy. Dzięki temu przyciąga klientów, którzy nawet przypadkowo znaleźli się w jego okolicy. Jeśli będą zadowoleni z zakupów, być może zostaną lojalnymi klientami na dłuższy czas. W przypadku sieci sklepów oklejanie witryn pomaga zidentyfikować markę. Jeśli zastanowimy się, jak wygląda najbliższy naszego domu dyskont lub market znanej sieciówki, od razu przed oczami staną nam wyraźnie obrandowane witryny, których nie da się pomylić z niczym innym. Szefowie sklepów, którzy planują podbój rynku pod własną marką, tym bardziej powinni zainwestować w profesjonalne oklejanie witryn.

Projekt – tylko od dobrej agencji reklamowej

Przygotowanie okleiny należy zlecić doświadczonej agencji reklamowej, która dopasuje naklejki do kształtu witryn i wymagań klienta. Dobrze, by naklejki były spójne wizualnie z logotypem marki i kolorami charakterystycznymi dla firmy. Kwestią indywidulaną jest to, czy okleja się szczelnie wszystkie witryny, czy tylko ich część, oraz czy w okleinie pozostawione mają być jakieś przestrzenie, chociażby do wywieszania wcześniej wspomnianych plakatów informujących o aktualnych promocjach. Doświadczona agencja zawsze doradza optymalne rozwiązania.